Industrial style in your home
   08/14/2019 09:37:42    0 Komentáře
Industriální styl u Vás doma

Slovo „INDUSTRIAL“ je v doslovném překladu z angličtiny  PRŮMYSLOVÝ. Industriální styl vznikl společně s opuštěnými továrnami a módou stavět v nich tzv. loftové byty.

Hlavními znaky tohoto stylu jsou přiznané průmyslové prvky, instalace a vše, co by jste jinak v moderním bydlení chtěli schovat a maskovat. Jedná se o cihlové zdi, ventilace, sloupy, trámy, kovové schodiště nebo například elektroinstalaci a vodovodní potrubí.  Právě tyto industriální prvky jsou předností a stávají se funkční dekorací takového bydlení. 

Tento styl zaujme svou jednoduchostí, minimalismem, a pro mnohé je až neskutečně drsný. Barvy ani dekorace zde nehledejte! A materiály? Připravte se na beton, dlažbu, kov či sklo. Industriální styl zaujme svou jednoduchostí, minimalismem, a pro mnohé je až příliš drsný. 

Světlo je zajištěno obrovskými prosklenými plochami, které právě staré tovární budovy poskytují. Pokud nemáte k dispozici velké plochy, můžete použít industriální kovová okna místo stávajících oken i na menších plochách. Současně umíme vyrobit i pro atypické rozměry dveře ve stejném designu, posuvné dveře nebo otvíravé dveře. Ty doplníme minimalistickou zárubní z kovu, nebo výraznou obložkou.

Industriální nábytek se nechává obvykle inspirovat architekturou průmyslových a dopravních staveb. Ve většině případů kombinuje materiály jako ocel a masivní dřevo. Ke spojení využívá staletími ověřené konstrukční prvky a spoje, jako nýty a šrouby. Jednotlivé kusy nábytku vám svými prvky mohou připomínat takové stavby jako most nebo továrnu. Můžete vidět různá kola, konstrukční masivní ocel, kartáčované dřevo, které evokuje dřevo již dlouhé roky používané.

Navíc se k tomuto účelu mohou využít jen hrubě opracované kusy starých součástí továrních a zemědělských strojů. 

Jako česká společnost, která kompletně vyrábí vše v ČR, si zakládáme na kvalitě materiálu a ruční práci. Rádi vyjdeme vstříc i speciální úpravou stávajícího výrobku, nebo i kompletní zakázkovou výrobou. Z naší díly máte jistotu, že „Co kus, to originál!“ 

Komentáře

Log in or register to post comments